Trenčianske hniezdo záchrany splnilo svoju úlohu

Po takmer 3 rokoch sa vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne prvý krát využilo Hniezdo záchrany.

V stredu 12. júna 2013 podvečer našli pracovníčky novorodeneckého oddelenia v inkubátore Hniezda záchrany odložené čerstvo narodené bábätko. Dievčatko je donosené, váži 3130 g a meria 49 cm. Bolo odložené krátko po narodení a bolo úplne opatrené. Malo na sebe čisté oblečenie a bolo zabalené v detskej perinke.

Pracovníci novorodeneckého oddelenia začali ihneď s vyšetreniami zdravotného stavu novorodenca, ktorých výsledky budú známe v neskorších dňoch.

Dievčatko pomenovali službukonajúce sestričky po kolegyni, ktorá ho priniesla z inkubátora. Bude sa volať Veronika.

Fakultná nemocnica Trenčín vyjadruje spokojnosť s tým, že sa podarilo zachrániť jedno novonarodené dieťatko a poskytnúť malej Veronike ďalšiu šancu na život.