Úsek naliehavej klinickobiochemickej diagnostiky

Úsek rutinnej prevádzky, špeciálnych metód

Úsek imunochemických a toxikologických analýz

Úsek hematológie a hemokoagulácie

Úsek imunohematológie s krvnou bankou

Úsek bakteriológie

Úsek sérológie

Mgr. Zuzana Gallová

Mgr. Jana Gavendová
032 6566 132, 455

Oddelenie klinickej biochémie, hematológie a mikrobiológie

Primárka oddelenia:
Mgr. Zuzana Gallová

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 610
E-mail:  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Vedúca laborantka:
Mgr. Mariana Burianová

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 132, 6566 455
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Podľa koncepcií odborov sa oddelenie člení na úseky:

• rutinnej prevádzky a kontroly
  • naliehavej klinickobiochemickej diagnostiky
  • POCT
  • špeciálnych metód
  • imunochemický
  • úsek bunkovej a protilátkovej imunity
  • toxikologicko-farmakobiochemický
  • rutinnej hematológie
  • špeciálnej hematológie a cytomorfológie
  • hemokoagulácie rutinnej a špeciálnej
  • imunohematologický
  • krvný sklad a expedícia transfúznych prípravkov
  • bakteriologický
  • sérologický
  • technický
  • PCR diagnostiky

Rozsah činnosti a výkonov:

• Oddelenie klinickej biochémie, hematológie a mikrobiológie poskytuje odborné služby pre zariadenia nemocničnej a ambulantnej starostlivosti spôsobom nepretržitej prevádzky.
  • Podľa koncepcie odboru Klinická biochémia vykonáva bežné a špeciálne biochemické, imunologické a toxikologické vyšetrenia biologických materiálov a funkčné testy. Dohliada na správne vykonávané vyšetrenia pri lôžku pacienta v rámci fakultnej nemocnice.
  • Podľa koncepcie odboru Hematológia a transfúziológia vykonáva bežné a špeciálne hematologické, hemostazeologické a imunohematologické vyšetrenia. Nakupuje, skladuje a expeduje konzervovanú krv a špeciálne transfúzne prípravky pre potreby oddelení fakultnej nemocnice a zmluvných zariadení.
  • Podľa koncepcie odboru Klinická mikrobiológia poskytuje kvalifikovanú diagnostiku bakteriálnych, vírusových parazitárnych a mykotických ochorení pre ambulantných a hospitalizovaných pacientov v sieti štátnych i neštátnych zdravotníckych zariadení.
  • Poskytuje konziliárne a ambulantné služby.
  • Podieľa sa na pregraduálnom a postgraduálnom vzdelávaní SZP, VŠP a lekárov.
  • Zúčastňuje sa na vedeckovýskumnej činnosti.
  • Je zapojené do externej kontroly kvality.

Spádové územie: oblasť mesta, okresu, kraja Trenčín a podľa požiadaviek aj iné kraje.

Cenník platených služieb:

Lokalizácia: oddelenie sa nachádzana prízemí, 1. a 2. poschodí v bloku C - laboratóriá, v pavilóne biochémie, hematológie, mikrobiológie.
Na mape areálu označené číslom 3: (mapa areálu).