Testovanie pacientov prichádzajúcich k hospitalizácii

• Pred plánovanou hospitalizáciou/ operáciou vyžadujeme od všetkých prichádzajúcich pacientov - t.j. od kompletne zaočkovaných aj nezaočkovaných, negatívny RT-PCR test nie starší ako 72 hodín. Na test pred plánovanou hospitalizáciou sa môžete objednať bezplatne prostredníctvom https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-patient-form_pcr.php
  •  V prípade neodkladnej zdravotnej starostlivosti - akútny stav, bude prichádzajúcemu pacientovi vykonaný RT-PCR test pri príjme.
  • Pri hospitalizácii dieťaťa do 3 rokov veku, budeme dieťa testovať iba v prípade, ak má klinické príznaky ochorenia COVID-19.
  • Sprevádzajúca osoba pacienta pri hospitalizácii musí taktiež disponovať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín, aj takáto osoba má nárok na vykonanie bezplatného RT-PCR testu pri objednávke prostredníctvom: https://covidforms.nczisk.sk/covid-19-patient-form_pcr.php Je potrebné zaškrtnúť, že dôvod žiadosti o vykonanie RT-PCR testu je plánovaná hospitalizácia/ operácia.
  • Sprevádzajúce osoby rodičky pri pôrode - partner rodičky, dula sprevádzajúca ženu pri pôrode, majú možnosť dať si vykonať AG test na vlastné náklady priamo pri príjme k pôrodu za poplatok 5€. Pri hospitalizácii k plánovanému pôrodu cisárskym rezom je potrebné sa preukázať negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín, ako pri nástupe na plánovanú operáciu.