Fakultná nemocnica Trenčín používa na tomto webovom sídle súbory cookies, ktoré sú použité za účelom sledovania návštevnosti webového sídla. Prehliadaním a použitím príslušného nastavenia webového prehliadača vyjadrujete súhlas s ich používaním.

Kontakty

MUDr. Peter Kaščák, PhD.
032 6566 203

MUDr. Martin Hlaváčik
032 6566 797

Mgr. Adriana Pelechová
032 6566 104

Recepcia
032 6566 240

Ambulancia č.1
032 6566 452

Ambulancia č.2
032 6566 473

Ambulancia č.3
032 6566 659

Oddelenie - III. poschodie - pacientky
032 6566 444

Oddelenie - III. poschodie - sestry
032 6566 298

Oddelenie - pôrodnícka časť - sestry
032 6566 297

Oddelenie - pôrodnícka časť - pacientky
032 6566 222

Pôrodná sála
032 6566 202

Gynekologicko-pôrodnícka klinika

 

 

Milé rodičky, pacientky,

Naša gynekologicko - pôrodnícka klinika si pre Vás pripravila vlastnú FB stránku, kde Vás bude informovať o svojich novinkách a kde sa dočítate rôzne informácie z oblasti gynkológie a pôrodníctva. Doc. MUDr. Ondřej Šimetka, Ph.D., MBA, prednosta Gynekologicko-pôrodníckej kliniky Fakultnej nemocnice Ostrava pripravil v spolupráci s ďalšími odborníkmi, medzi ktorými je aj náš pán primár gynekologicko pôrodníckej kliniky, MUDr. Peter Kaščák, PhD., informácie nielen o prenose, priebehu a prevencii COVID 19 pre rodičky a ich príbuzných.

https://ondrejsimetka.cz/info_COVID_gravidita_listopad-Simetka.pdf

 

 Gynekologicko - pôrodnícka klinika je intermediárnym perinatologickým centrom pre Trenčiansky samosprávny kraj.

 

 

INFORMÁCIA PRE TEHOTNÉ A RODIČKY V SÚVISLOSTI S COVID 19

 

CHARAKTERISTIKA A ZAMERANIE PRACOVISKA

Klinika poskytuje komplexnú gynekologicko-pôrodnícku starostlivosť najmä pacientkám z trenčianskeho regiónu a predstavuje koncové zariadenie pre gynekologicko-pôrodnícku starostlivosť pre pacientky Trenčianskeho samosprávneho kraja. Nachádza sa v A a C trakte areálu Fakultnej nemocnice Trenčín. Klinika má dlhoročnú tradíciu v diagnostike a liečbe ženskej sterility a endometriózy. Na klinike je úspešne realizovaná starostlivosť o pacientky s močovou inkontinenciou a poruchou statiky orgánov panvového dna na najmodernejšej úrovni súčasných medicínskych poznatkov. Ďalej je rozvinutá starostlivosť o pacientky s ochorením prsníka, pričom sa pri liečbe onkologických ochorení uprednostňuje koncept minimálne invazívnej prsník zachovávajúcej chirurgie s vyšetrením sentinelových lymfatických uzlín pri splnení diagnostických kritérií. Moderné diagnostické a liečebné postupy sa zaviedli do praxe v onkogynekologickej starostlivosti a klinika je v súčasnosti rešpektovaným onkogynekologickým centrom. Do praxe sú priebežne zavádzané moderné diagnostické a terapeutické postupy, umožňujúce zjednodušenie liečby a skrátenie dĺžky hospitalizácie. V pôrodníctve je sledovaný súčasný trend v diagnostike a liečbe rizikovej a patologickej gravidity. Pôrodná sála je po rekonštrukcii moderným a súčasným pracoviskom, ktoré disponuje potrebným technickým zázemím a profesionálnym medicínskym prístupom a súčasne citlivo reaguje na individuálne požiadavky rodičiek, poskytuje možnosť voľby pôrodnej polohy a rešpektuje pôrodné priania priania rodičiek. Bonding umožňujeme nielen ženám po vaginálnom pôrode,ale aj po cisárskom reze. Naše skúsenosti sú prezentované na celoslovenských a medzinárodných kongresoch lekárov, pôrodných asistentiek a sestier a klinika vyvíja i publikačnú aktivitu. Počas roka sú pravidelne organizované vzdelávacie semináre pre lekárov a sestry z kliniky.Gynekologicko-pôrodnícka klinika FN Trenčín je výučbovou základňou Fakulty ošetrovateľstva Trenčianskej univerzity Alexandra Dubčeka.

  • Na prízemí pavilónu sa nachádza recepcia(tel.: 032 6566 240), príjmová a konziliárna ambulancia a odborné ambulancie kliniky - mamologická, onkogynekologická, ambulancia pre rizikovú graviditu a ambulancia pre fyziologickú graviditu.
  • Na 2. poschodí sa nachádza kancelária vedúcej pôrodnej asistentky, lekárske izby, zasadačka kliniky a pracovňa klinickej psychologičky (tel.:032 6566 673) a sestier pre zdravotnú dokumentáciu.
  • Na 3. poschodí pavilónu sa nachádza oddelenie rizikovej a patologickej tehotnosti, gynekologické oddelenie a trakt operačných sál.
  • Na 4. poschodí sa nachádza pôrodná sála, oddelenie šestonedelia a kancelária primára kliniky.

Lokalizácia: klinika je na mape areálu označená číslom 4a: (mapa areálu).

 

 


PERSONÁLNE OBSADENIE A KONTAKTY

Prednosta a primár:

MUDr. Peter Kaščák, PhD.

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 203
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Sekretariát: Jana Palkovičová
Telefón: 032 6566 203
 E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Zástupca primára

MUDr. Matej Vidoman

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 492
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Vedúca sestra

Mgr. Adriana Pelechová

Kontaktné údaje:
Telefón: 032 6566 104
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Vedúci lekári oddelení

MUDr. Radovan Gajdošík, MUDr. Michal Gaman

Sekundárni lekári

MUDr. Tímea Aujeská, MUDr. Jaroslav Bányácsky, MUDr. Davorín Dibák, MUDr. Natália Svobodová,  MUDr. Radovan Gajdošík, MUDr. Michal Gaman, MUDr. Tomáš Gažo, MUDr. Dominika Halásová, MUDr. Martin Hlaváčik, MUDr. Ivana Hornáčková, MUDr. Vincent Ivanička, MUDr. Denisa Krempaská, MUDr. Branislav Kopčan, MUDr. Rudolf Lintner, MBA, MUDr. Miriama Jankovská, MUDr. Andrea Mečiarová, MUDr. Dominika Mikolajová, MUDr. Miloš Paškala, MUDr. Andrea Schwandner, MUDr. Roman Sučanský,  MUDr. Matej Vidoman, MUDr. Katarína Zboray, MUDr. Anna Antalová

Staničné pôrodné asistentky

Bc. Marianna Mahríková, Mgr. Daniela Knápková, Mgr. Erika Kudrnová, Mgr. Monika Vojdanová, Mgr. Andrea Trnková

Pôrodné asistentky a zdravotné sestry

Martina Baginová, Mgr. Jana Barkáčová, Jana Betáková, Mgr. Zuzana Duncová, Bc. Zuzana Gališová, Erika Gálová, Iveta Gunárová, Bc. Lucia Habajová,Bc. Zuzana Jánošíková, Martina Jankovičová, Iveta Jánošíková, Iveta Kebísková, Mgr. Erika Kudrnová, Bc. Michaela Kozinková, Bc. Katarína Pipíšková, Bc. Eva Lazová, Andrea Matejovičová, Soňa Mihalechová, Viera Milanová, Bc. Mária Mišíková, Bc. Alena Mišovcová, Mgr. Jana Mračková, Bc. Klára Paliesková, Bc. Simona Pekarovičová,  Bc. Zuzana Pilná, Lenka Remšíková, Bc. Silvia Richterová, Eva Slahučková, Mária Šebová, Anna Tršková, Bc. Barbora Turčanová, Iveta Vašeková, Mgr. Monika Vojdanová, Bc. Simona Omelková, Mgr. Andrea Nemalhová

Operačné sestry

Mgr. Daniela Knápková, Mgr. Erika Madajová, Dana Marienková, Jana Opatovská, Gabriela Srncová, Andrea Ševcová, Anna Richterová Krasulová

Ambulantné sestry

Mgr. Daniela Bartáková, Zuzana Marťáková, Božena Ochmanová, Bc. Veronika Salicová, Mgr. Andrea Trnková, Michaela Tehlárová, Bc. Ivana Vyletelová, Dana Zeliezková

Praktické sestry

Monika Danišová, Júlia Drgová, Katarína Dzurňáková, Katarína Ďurinová, Ivana Gáliková, Erika Krajčíková, Oľga Kulifajová, Eva Krsková, Pavol Kuma, Miroslava Kuviková, Dana Šedivá, Jana Tvrdoňová, Marýna Staňová

Sanitári

Jana Dužeková, Eva Krpelanová, Martina Miškolciová, Mária Rakovanová, Michaela Vondrová

Dokumentačné sestry

Soňa Gračková, Zuzana Szegény, Vladana Talich

Pomocní pracovníci v zdravotníctve

Jana Kadlecová, Ivana Balážová, Klára Augustiňáková,Dominika Čunderlíková,, Marcela Chorvátová, Ing. Žaneta Plešková, Elena Prháčková 

Lekári oddelenia

 

 

 

ODBORNÉ AMBULANCIE A PRACOVISKÁ

Príjmová a konziliárna ambulancia

Je situovaná na prízemí pavilónu. Zabezpečuje konziliárne vyšetrenia pacientok hospitalizovaných na klinikách a oddeleniach fakultnej nemocnice a pacientok odoslaných ambulantnými gynekológmi. Tiež sa tu objednávajú pacientky k operačným výkonom. Sú tu sledované tehotné pacientky s konzervatívnym manažmentom spontánneho alebo zamĺknutého potratu. Po pracovnej dobe zabezpečuje ústavnú pohotovostnú službu v rámci gynekológie a pôrodníctva.

Kontaktné údaje:
Telefón:

Recepcia:032 6566 240

Ambulancia č.1: 032 6566 452

Ambulancia č.2: 032 6566 473

Ambulancia č.3: 032 6566 659

Pohotovostná služba - akútne prípady:

Pondelok až piatok od 15:30 - 7:00 hod. a víkendy

 

ODBORNÉ GYNEKOLOGICKO-PÔRODNÍCKE AMBULANCIE

Odborné ambulancie kliniky sa nachádzajú na prízemí budovy

 

ORDINAČNÉ HODINY

Ambulntná časť Gynekologicko-pôrodníckej kliniky FN Trenčín

Deň Ambulancia 07:00-08:00 08:00-09:00 09:00-10:00 10:00-11:00 11:00-12:00 12:00-13:00 13:00-14:00 14:00-15:00
PONDELOK AMB 1 PRÍJMOVÁ A KONZILIÁRNA AMBULANCIA
AMB 2   AMBULANCIA FYZIOLOGICKEJ TEHOTNOSTI  
AMB 3   AMBULANCIA RIZIKOVEJ TEHOTNOSTI ONKOGYNEKOLOGICKÁ AMBULANCIA
UTOROK AMB 1 PRÍJMOVÁ A KONZILIÁRNA AMBULANCIA
AMB 2   AMBULANCIA FYZIOLOGICKEJ TEHOTNOSTI
AMB 3   MAMOLOGICKÁ AMBULANCIA  
STREDA AMB 1 PRÍJMOVÁ A KONZILIÁRNA AMBULANCIA
AMB 2   AMBULANCIA FYZIOLOGICKEJ TEHOTNOSTI  
AMB 3 TTA ONKOGYNEKOLOGICKÁ AMBULANCIA  
ŠTVRTOK AMB 1 PRÍJMOVÁ A KONZILIÁRNA AMBULANCIA
AMB 2   AMBULANCIA FYZIOLOGICKEJ TEHOTNOSTI  
AMB 3   AMBULANCIA RIZIKOVEJ TEHOTNOSTI MAMOLOGICKÁ AMBULANCIA
PIATOK AMB 1 PRÍJMOVÁ A KONZILIÁRNA AMBULANCIA
AMB 2   AMBULANCIA FYZIOLOGICKEJ TEHOTNOSTI  
AMB 3   ONKOGYNEKOLOGICKÁ AMBULANCIA  

 

Ambulancia rizikovej gravidity

Poskytuje starostlivosť o tehotné s rizikovým a patologickým priebehom gravidity, ako sú tehotné s preeklampsiou, cukrovkou, ženy s viacpočetnými graviditami, poruchou rastu plodu, výskytom protilátok a i., tiež tehotné, ktorých základné ochorenie si vyžaduje častejšie kontroly ich zdravotného stavu či stavu plodu.

 

Mamologická ambulancia

Pooskytuje diagnostiku (klinické vyšetrenie, ulatrsonografia, cor cut biopsia) a manžment prsníkových ochorení. Zabezpečuje predoperačnú diagnostiku pacientok s karcinómom prsníka za účelom určenia štádia ochorenia a plán následnej liečby, dispenzarizáciu pacientok po liečbe.


Onkogynekologická ambulancia

Poskytuje komplexnú diagnostiku onkogynekologických ochorení - klinické vyšetrenie, kolposkopiu, cytológiu, sonografia, odber tumor markerov, manažment liečby a dispenzarizáciu onkogynekologických pacientok.

 

Ambulancia pre fyziologickú graviditu

Na ambulancii pre fyziologickú graviditu sa poskytuje starostlivosť tehotným ženám s normálnym priebehom tehotnosti od 36. týždňa.

 

 

OŠETROVACIE JEDNOTKY

Lôžková časť - gynekologická časť, a oddelenie rizikovej a patologickej gravidity kliniky

Gynekologické oddelenie je situované na 3. poschodí pavilónu, kde sa nachádza aj trakt operačných sál. Oddelenie disponuje 28 štandardnými lôžkami na 2-, 3- a 4-lôžkových izbách, 3 nadštandardnými jednolôžkovými izbami a 9 lôžkami na intenzívnu pooperačnú starostlivosť. 

V gynekologickej časti sú hospitalizované pacientky z dôvodov:

  • konzervatívnej diagnostiky a liečby gynekologických ochorení.
  • krátkodobých gynekologických operačných výkonov — diagnostický a terapeutický kyret, hysteroskopia, umelé prerušenie tehotnosti, evakuácia a revízia dutiny maternice, operačné výkony v oblasti vonkajšieho genitálu a pošvy.
  • abdominálnych, vaginálnych a laparoskopických operačných výkonov v celom rozsahu odboru – operačná liečba nezhubných i zhubných nádorových ochorení rodidiel, porúch uloženia rodidiel a močovej inkontinencie, zápalových ochorení vnútorného genitálu, mimomaternicového tehotenstva.
  • komplexnej liečby žien s únikom moču (inkontinenciou), defektom panvového dna a s prolapsom (vypadávaním) rodidiel. V rámci urogynekológie na našej klinike komplexne diagnostikujeme a liečime nielen inkontinenciu moču a poruchy funkcie dolných močových ciest, ale zároveň riešime a liečime i veľmi často pridružené poruchy panvového dna, poklesu pošvových stien a panvových orgánov žien v rámci jedného operačného výkonu. Zaoberáme sa aj liečbou komplikovaných a opakovaných porúch panvového dna po predchádzajúcich operáciách.
  • klinika má dlhoročnú tradíciu v diagnostike a liečbe ženskej sterility a endometriózy.

 

V časti rizikového a patologického tehotenstva je poskytovaná starostlivosť tehotným ženám s komplikáciami gravidity, ktoré vyžadujú hospitalizáciu. Hospitalizované sú tu tiež pacientky s genetickou indikáciou pre odber plodovej vody.

Do praxe sú priebežne zavádzané moderné terapeutické postupy, umožňujúce zjednodušenie liečby a skrátenie dĺžky hospitalizácie.

Staničná sestra: Erika Kudrnová

Kontaktné údaje:
Telefón - sestry: 032 6566 298
Telefón - pacientky: 032 6566 444

Lokalizácia: nachádza sa v pavilóne ORL, gynekologicko-pôrodníckej a očnej kliniky na 3. poschodí.
Na mape areálu označené číslom 4a: (mapa areálu).

 

Lôžková časť pôrodnícka časť kliniky

Staničná sestra: Mgr. Monika Vojdanová

Telefón - sestry: 032 6566 297

Telefón - pacientky: 032 6566 222

 

Pôrodnícka časť kliniky je situovaná na 4. poschodí pavilónu a má 39 lôžok a dve lôžka pre sprevádzajúcu osobu. Poskytuje zdravotnú starostlivosť najmä ženám po pôrode, ale aj tehotným s rizikovým a patologickým priebehom tehotenstva, na pôrodnej sále prebieha lekárske vedenie spontánneho, indukovaného a operačného pôrodu. Šestonedieľky po pôrode ležia na izbách s novorodencami (systém rooming — in), ktoré sú najviac dvojposteľové. Spoločné sociálne zariadenia spĺňajú všetky hygienické štandardy. Na oddelení je možné využívať 8 nadštandardných izieb s rôznym vybavením. V dvoch z nich je možnosť prítomnosti rodinného príslušníka aj počas noci Súčasťou oddelenia je pooperačná izba pre pacientky po pôrode cisárskym rezom.

Pôrodná sála číslo telefónu: 032 6566 202

Na pôrodnej sále je možné rodiť v jednom z 5 farebne odlíšených pôrodných boxov s vlastným sociálnym zariadením. Rodiaca žena môže byť počas celej doby pôrodu so svojím sprievodcom. Akceptujeme želanie rodičky pri výbere polohy počas pôrodu. Snažíme sa o čo najskorší kontakt novorodenca po pôrode s matkou. Realizujeme plnohodnotný bondingu donoseného novorodenca s dobrou popôrodnou adaptáciou, aj po cisárskom reze. Priamo na pôrodných boxoch neonatologická sestra vykonáva prvé ošetrenie novorodenca. Umožňujeme vaginálny pôrod aj ženám po predchádzajúcom cisárskom reze a ženám, u ktorých je dieťa v tzv. polohe koncom panvovým. Na pôrodnej sále sa ďalej nachádza pôrodnícka vyšetrovňa, izba čakateliek, novorodenecká izba a operačná sála pre pôrody cisárskym rezom. Okrem pravidelného sledovania a vyšetrovania rodičky pôrodnými asistentkami a lekármi je žena monitorovaná kardiotokograficky (ctg monitor snímajúci akciu srdca plodu a kontrakcie). Pri pôrode je možný odber pupočníkovej krvi do registra pupočníkovej krvi rodičkám, ktoré o to požiadajú. Na tlmenie pôrodných bolestí je možné využiť aj epidurálnu analgéziu, inhaláciu 50 % oxidu dusného (Entonox – rajský plyn), alebo tzv. pacientom kontrolovanú analgéziu, čo je intravenózne (vnútrožilové) podanie veľmi účinného analgetika (lieku proti bolesti) pomocou infúznej pumpy, ktoré si pacientka riadi sama. Uvedenú analgézu poskytujeme 24 hodín bezplatne. Pôrodnica vo FN Trenčín je intermediárnym perinatologickým centrom, v ktorom je v rámci spádovej oblasti aj formou transferu in utero zabezpečovaná starostlivosť o predčasné pôrody od ukončeného 28. týždňa tehotnosti. Podľa hodnotenia Sprievodcu pôrodnicami od roku 2012 sme opakovane pri každom hodnotení získali titul najlepšia slovenská pôrodnica. Dojčiacim matkám je počas celého ich pobytu na pôrodnici k dispozícii laktačná poradkyňa. Ako jedno z mála pracovísk na Slovensku ponúkame od augusta 2017 tehotným s polohou plodu koncom panvovým, ktorá je považovaná za menej priaznivú pre spontánny vaginálny pôrod, obrat plodu na polohu hlavičkou tzv. vonkajšími hmatmi. V roku 2013 bolo na klinike 2000 pôrodov a narodilo sa 2053 novorodencov. 51 krát sa narodili dvojičky a raz trojičky. Porodilo 1021 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 281 žien, čo tvorilo 14,05% zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 79 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 33 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1314 krát. 100 rodičiek porodilo v epidurálnej analgéze a 110 rodičiek použilo Entonox. V roku 2014 bolo na klinike 2280 pôrodov a narodilo sa 2321 novorodencov. Porodilo 1154 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 311 žien, čo tvorilo 13,6% zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 67 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 27 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1511 krát. 156 rodičiek porodilo v epidurálnej analgéze a 43 rodičiek použilo Entonox.

V roku 2015 bolo na klinike 2127 pôrodov a narodilo sa 2168 novorodencov. Porodilo 1054 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 310 žien, čo tvorilo 14,6 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 74 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 19 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1495 krát. 173 rodičiek porodilo v epidurálnej analgéze a 22 rodičiek použilo Entonox.

V roku 2016 bolo na klinike 2142 pôrodov a narodilo sa 2184 novorodencov. Porodilo 1039 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 302 žien, čo tvorilo 14,1 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 76 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 20 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1571 krát. 158 rodičiek porodilo v epidurálnej analgézii a 50 rodičiek použilo Entonox. Dvojičky sa narodili 44 krát.

V roku 2017 bolo na klinike 2080 pôrodov a narodilo sa 2125 novorodencov. 45 krát sa narodili dvojičky. Porodilo 1053 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 303 žien, čo tvorilo 14,6 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 65 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 18 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1556 krát. 221 rodičiek porodilo v epidurálnej analgézii a 166 rodičiek použilo Entonox. V roku 2018 bolo na klinike 2242 pôrodov a narodilo sa 2288 novorodencov. 46 krát sa narodili dvojičky. Porodilo 1090 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 348 žien, čo tvorilo 15,5 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 56 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 18 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1748 krát. 234 rodičiek porodilo v epidurálnej analgézii a 160 rodičiek použilo Entonox. V roku 2019 bolo na klinike 2477 pôrodov a narodilo sa 2527 novorodencov. 50 krát sa narodili dvojičky. Porodilo 1150 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 405 žien, čo tvorilo 16,35 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 100 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 12 rodičiek. Episiotomia bola robená 816 krát, čo predstavuje 39,4%. Partner bol pri pôrode 1945 krát. 312 rodičiek porodilo v epidurálnej analgézii a 201 rodičiek použilo Entonox. Novinkou je, že sme začali poskytovať starostlivosť klinickej psychologičky - Mgr. Tatiana Klempová, ktorá sa stará o ženy, ktoré prešli traumatickou skúsenosťou pri pôrode (predčasné narodenie, ťažký, komplikovaný pôrod), prišli o dieťa (potrat, narodnie mŕtveho dieťaťa, prerušenie tehotenstva), nemôžu otehotnieť, prípadne u nich bola zistená sterilita, alebo sa u nich po pôroderozvinula popôrodná depresia, alebo popôrodná psychóza. Takisto sa venuje ženám, ktoré bojujú so závažným gynekologickým ochorením, alebo sa potýkajú s duševnými ťažkosťami, ktoré vznikli ako dôsledok gynekologických ťažkostí.

V roku 2018 bolo na klinike 2242 pôrodov a narodilo sa 2288 novorodencov. 46 krát sa narodili dvojičky. Porodilo 1090 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 348 žien, čo tvorilo 15,5 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 56 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 18 rodičiek. Partner bol pri pôrode 1748 krát. 234 rodičiek porodilo v epidurálnej analgézii a 160 rodičiek použilo Entonox.

 V roku 2019 bolo na klinike 2477 pôrodov a narodilo sa 2527 novorodencov. 50 krát sa narodili dvojičky. Porodilo 1150 prvorodičiek. Cisárskym rezom porodilo 405 žien, čo tvorilo 16,35 % zo všetkých pôrodov. Po predchádzajúcom cisárskom reze vaginálne porodilo 100 rodičiek a vaginálne koncom panvovým 12 rodičiek. Episiotomia bola robená  816 krát, čo predstavuje 39,4%. Partner bol pri pôrode 1945 krát. 312 rodičiek porodilo v epidurálnej analgézii a 201 rodičiek použilo Entonox.

 V roku 2020 bolo na klinike 2517 pôrodov, narodilo sa 2573 novorodencov, z toho 56x dvojičky. Porodilo 1226 prvorodičiek, cisárskym rezom porodilo 416 žien, čo je 16,53%. Po predchádzajúcom cisárskom reze  porodilo vaginálne 70 rodičiek. Episiotomia bola vykonaná u 678 rodičiek, čo predstavuje 32,27%.

 

Súčasťou nášho tímu je v rámci poskytnutia komplexnej starostlivosti o rodičky a pacientky je aj klinická psychologička Mgr. Tatiana Klempová, ktorá sa stará o ženy, ktoré prešli traumatickou skúsenosťou pri pôrode (predčasné narodenie, ťažký komplikovaný pôrod), prišli o dieťa (potrat, narodenie mŕtveho dieťaťa, prerušenie tehotenstva), nemôžu otehotnieť, prípadne u nich bola zistená sterilita, alebo sa u nich po pôrode  rozvinula popôrodná depresia alebo popôrodná psychóza. Takisto sa venuje ženám, ktoré bojujú so závažným gynekologickým ochorením, alebo sa potýkajú s duševnými ťažkosťami, ktoré vznikli ako dôsledok gynekologických ťažkostí. 

INFORMÁCIE PRE PACIENTKY

 

PONUKA NADŠTANDARDNÝCH SLUŽIEB

 

FOTOGALÉRIA KLINIKY

Prerobená vstupná hala na pôrodnici

 

 

Klinika

 

Pooperačná izba

 

Pôrodné oddelenie

 

Ocenenia kliniky

 

 

Publikačná činnosť kliniky

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky Fakulta zdravotníctva Národne centrum zdravotníckych informácií Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky Liga proti rakovine Národná transfúzna služba Slovenskej republiky Operačné stredisko 155 Kúpele Trenčianske Teplice

Objednávka PCR testu

ISO CERTIFIKÁT

Fakultná nemocnica Trenčín zaviedla a aplikuje systém manažérstva kvality podľa normy kvality ISO EN 9001:2015.

 

 
© 2024 Fakultná nemocnica Trenčín, IČO: 00610470, DIČ: 2021254631, IČ DPH: SK 2021254631